0216 305 04 85 Bize Ulaşın
BLOG /
Kontrol Dünyası ile ilgili en güncel bilgiler ve Bizden Haberler için E-bültenimize kaydolun

Faydalı /Bilgiler

Biyokütle Enerji Üretim Santral Otomasyonu HMI Mühendislik, Global Yatırım Holding’e ait Mavibayrak Doğu Biyokütle Enerji Santralinin SCADA otomasyon yazılım mühendislik hizmetlerini 30.01.2020 itibariyle başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Bu yazımızda, doğamıza ve ülkemiz ekonomisine bir çok katkıları olan biyokütle enerjisinden ve biyokütle enerji santrallerinden bahsedeceğiz.
18   Şubat   2020
Devamını Oku /
WinCC O/A (Open Architecture) SCADA’sının kullanıcı arayüzü bana ne gibi imkanlar sunar? WinCC O/A size üstün bir kullanıcı deneyimi sunar. Bu maksatla hazırlanan kullanıcı arayüzünün özelliklerini sıralayacak olursak:
19   Aralık   2018
Devamını Oku /
SIEMENS SIMATIC WINCC OA (OPEN ARCHITECTURE) SCADA YAZILIMI İLE NELER YAPABİLİRİZ? WinCC OA (open architecture) Siemens’in bir SCADA yazılımıdır. Bu yazımızda, sizlere WinCC OA (open architecture)’i kısaca anlatacağız. WinCC OA (open architecture) yazılımındaki uzmanlığımız, sizin isteklerinizi gerçekleştirmemiz için sınırsız imkan sunar. HMI Mühendislik, WinCC OA (open architecture) lisanslı mühendisleri uygulamalarınızı analiz eder ve tam size göre uygulamalar geliştirir.
17   Aralık   2018
Devamını Oku /
RTU Nedir? Bu yazımızda, sizlere, otomasyon sistemlerinde sıkça kullanılan RTU (Remote terminal Unit)'lerden bahsedeceğiz. RTU kısaltması Remote Terminal Unit teriminin ilk harflerinden oluşturulmuştur. Türkçe’ye Uzak Kontrol Cihazı olarak çevirebiliriz. RTU’lar otomasyonda uzak cihazların izlenmesi ve kontrol edilmesi maksadıyla kullanılırlar. Genelde PLC (Programmable Logic Controllers) ile aynı işi yaparlar. Ancak kapasiteleri ve daha istikrarlı çalışmaları, onları, özellikle zor koşullarda, daha çok tercih edilir kılmıştır.
3   Temmuz   2018
Devamını Oku /
SCADA Sistemi Nedir ? İngilizce açılımı, Supervisory Control And Data Acquisition dur. Bahsi geçen kelimelerin ilk hafleri ile oluşturulan SCADA’yı Türkçe’ye, “Merkezi Kontrol ve Veri Toplama Sistemi” olarak çevirebiliriz. SCADA kontrol ve otomasyon dünyasında otomasyon mimarisinin en üst katmanını oluşturan ve operatörlere sistem kullanıcı ara yüzü sağlayan önemli bir yazılımdır.
24   Nisan   2018
Devamını Oku /
BİZE / ULAŞIN
ADRES: Çarşı Mah. Beyza Sok. No:2 Kartal İstanbul
TELEFON: + 90 (216) 305 04 85 / + 90 (850) 304 0 464
FAKS: + 90 (850) 304 64 24
E-POSTA hmi@hmi.com.tr